ME 2016 ženy - Česko - Maďarsko 27:22 (13:10)..
Datum: * Monday, 05. December 2016 @ 20:47:52 CET *
Tma: ME 2016 Ženy, Švédsko

Soudržnost, výborná defenzíva, disciplína a opory v brance. Házenkářský svět šokovaly české reprezentantky, které na úvod mistrovství Evropy porazily favorizované Maďarsko 27:22 a výrazně se přiblížily postupu z těžké skupiny...Ve švédském Malmö jej mohou svěřenkyně Jana Bašného potvrdit ve středu v duelu s Černou Horou, v pátek uzavřou skupinu s Dánskem. Do dalších bojů postoupí tři týmy ze čtyř.

Češky nastoupily proti favoritovi bez respektu a po chvíli vedly 2:0 díky brankám Malé a Adámkové. Vedení si držely po celý první poločas, ve kterém eliminovaly útok Maďarek pečlivou a korektní obranou. Zatímco neměly v první půli ani jednu vyloučenou hráčku, Maďarky hrály v oslabení hned čtyřikrát. Přesto se dostaly na rozdíl jedné branky (8:7).

Češky však získaly v obraně míč, poté sedmimetrový hod a úspěšným pokusem Hrbkové znovu odskočily. V závěru poločasu vedl výběr Jana Bašného dokonce o čtyři branky, poločas skončil 13:10 jenom kvůli maďarské brankářce Kissové, která zneškodnila několik vyložených šancí.

V počátku druhé půle působily Češky nervózně, kupily chyby a neproměňovaly šance. Jejich vedení tak trvalo jen pár minut. Třemi brankami otočila skóre Kovácsová a Bašný zareagoval oddechovým časem.

Češky pak bez inkasovaného gólu přečkaly dvojnásobné oslabení. Potom se týmy přetahovaly o jednobrankové vedení. V české bráně se několikrát blýskla Kudláčková, která vystřídala Satrapovou.

Jak se později ukázalo, byl to nejspíš zlomový moment utkání. Díky jejím zákrokům šly Češky deset minut před koncem do tříbrankového vedení a své hráčky si zavolal trenér Maďarek Rasmussen. Ani to nepomohlo, favorit kupil chyby a pod české vítězství se dalšími brankami podepsaly střídající Růčková a pivotka Adámková.

Češky mají silnou skupinu. Maďarky, Černohorky i Dánky už alespoň jednou mistrovství vyhrály, Dánky dokonce třikrát. Český tým byl na šampionátu nejlépe osmý, a to v letech 1994 a 2002.

Mistrovství Evropy házenkářek ve Švédsku

Skupina C (Malmö):
Česko - Maďarsko 27:22 (13:10)
Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková - Luzumová, Crhová, Marčíková 1, Kordovská 3, Jeřábková 3, Ryšánková, Hrbková 5/2, Weisenbilderová, Růčková 2, Salčáková, Knedlíková 4, Malá 5, Adámková 4, Stellnerová.
Nejvíce branek Maďarska: Kovácsová 7, Klivinyiová 4. Rozhodčí: Kijauskaiteová, Zalieneová (Lit.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 3:5.

Skupina D (Helsingborg):
Rusko - Chorvatsko 32:26 (16:13)

zdroj - iDnes - 5.12.2016 (ČTK)Tato zprva pchz od The Czech Handball Server (C.H.S.)
http://www.hazena.pb.cz

URL pro tento pspvek je:
http://www.hazena.pb.cz/article.php?sid=2942