ME 2016 ženy - Česko - Rusko 24:26 (12:14)...
Datum: * Sunday, 11. December 2016 @ 21:56:02 CET *
Tma: ME 2016 Ženy, Švédsko

České házenkářky vstoupily do hlavní fáze mistrovství Evropy porážkou s Ruskem 24:26 (12:14). Tak jako v pátek proti Dánkám se výběr kouče Jana Bašného držel většinu zápasu, nakonec ale zvítězily favorizované Rusky, vítězky letošní olympiády v Riu. Další duel hrají Češky v úterý od 16.15 s Rumunskem...Žena ve žlutém dresu s číslem 16 dělala, co mohla: Lucie Satrapová sbírala zákrok za zákrokem, radostně pumpovala rukama a držela šance českých házenkářek na obrovské překvapení až do samého konce. A jako by formu přenesla také na svoji náhradnici Petru Kudláčkovou, která chytila minutu před koncem sedmičku soupeřek.

24:25 pro Rusko, drama graduje... Jenže končí zkratem. Češky zkusily hrát v sedmi ženách v poli, leč k zakončení se vůbec nedostaly, protože rozehrály přímo do rukou soupeřek. Ty těsně před klaksonem ještě skóre upravily.

Byl to obrovský boj, bohužel bez bodu. Byť Češky v koncovce několikrát stáhly manko na rozdíl jediného gólu, víc nesvedly. Týmu tak v tabulce zůstávají 2 body za výhru nad Maďarskem. Šance na postup jsou po nedělní bolavé prohře už jen velmi teoretické.

Jenže na druhou stranu takřka nikdo před šampionátem nečekal, že se Češky vůbec dostanou sem. A vida: nejen že prošly na mistrovství Evropy ve Švédsku ze skupiny do hlavní fáze, ony v ní především vůbec nezaostávají. Bolí je pouze výsledky, výkony nikoli. S olympijskými vítězkami z Ruska prohrály o pouhé dvě trefy. V neděli se v Češky poprvé představily v Helsingborgu, kam se přesunuly z Malmö, hostitelského města jejich základní skupiny. Soupeřkami jim byly Rusky: byť v Riu vyhrály dosti senzačně, neboť velkou medaili získaly po dlouhém, sedmiletém čekání, byly jasnými favoritkami.

Svěřenkyně trenéra Jana Bašného se zase snažily o moderní, pohlednou házenou. Na obou družstvech byla chvílemi znát zbrklost, nejspíš i z rostoucí únavy - pro Češky šlo o čtvrtý duel v sedmi dnech, na takové tempo z klubů nejsou zvyklé. I přesto však neslevily z toho, co chtějí předvádět: tedy rychlou a dynamickou hru. O Ruskách platilo totéž.

Tým znovu svými zákroky extrémně podržela brankářka Lucie Satrapová, i tak ovšem Češky neustále dotahovaly. Ruská síla, již podpořila třeba i teprve 17letá Antonina Skorobogatčenková, byla znát.

Dvougólové manko v poločase tým drželo ve hře, jenže... Když to v 44. minutě bylo 17:18, daly Rusky čtyři góly v řadě. Pak skóre ukazovalo 22:23 - a favoritky okamžitě zase odskočily. Ani tím naděje nezahynuly, Češky se srdnatě dostaly na jednogólovou ztrátu i potřetí. Velké finále však nezvládly.

Mistrovství Evropy házenkářek ve Švédsku

Čtvrtfinálová skupina 2 (Helsingborg)

ČR - Rusko 24:26 (12:14)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Kudláčková - Luzumová 2, Crhová, Kordovská 3, Jeřábková 3, Hrbková 3, Růčková 5, Salčáková, Knedlíková 2, Malá 3, Adámková 2, Weisenbilderová, Stellnerová, Ryšánková 1.
Nejvíce branek Ruska: Senová 4, Vjachirevová, Bobrovnikovová, Makejevová, Dmitrijevová, Skorobogačenková po 3. Rozhodčí: Brehmerová, Skowroneková (obě Pol.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 0:1. Diváci: 1021.

Rumunsko - Maďarsko 29:21 (15:9)

zdroj - iDnes - 11.12.2016 (Miroslav Němý)Tato zprva pchz od The Czech Handball Server (C.H.S.)
http://www.hazena.pb.cz

URL pro tento pspvek je:
http://www.hazena.pb.cz/article.php?sid=2945