České házenkářky se o postup na světový šampionát utkají s Turkyněmi...
Datum: * Sunday, 18. December 2016 @ 22:38:49 CET *
Tma: MS 2017 Ženy, Německo

Relativně shovívavě se zachoval los play-off o postup na mistrovství světa 2017 k českým házenkářkám. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného se v červnovém dvouutkání utkají s Tureckem. Šampionát se uskuteční v prosinci v Německu...Češky se díky desátému místu na momentálně vrcholícím ME ve Švédsku dostaly při losu v Göteborgu mezi nasazené celky. Turecko se naopak na letošní ME neprobojovalo.

České reprezentantky by měly sehrát první zápas play-off v domácím prostředí mezi 9. a 11. červnem, odvetu pak od 13. do 15. června v Turecku.

Los play-off
ČR - Turecko, Černá Hora - Bělorusko, Itálie - Srbsko, Rusko - Polsko, Maďarsko - Slovensko, Rumunsko - Rakousko, Ukrajina - Španělsko, Chorvatsko - Slovinsko, Makedonie - Švédsko.

„Přestože Turecko není slabým týmem, tak nepatří mezi ty, kterým jsem si přál vyhnout. A to byly třeba Bělorusky nebo Chorvatky. Rád hraju i první zápasy doma, byť nevím, jestli v tomto případě nemůže znamenat drobnou výhodu pro Turecko, že se končí na jejich půdě,“ uvedl kouč Bašný na svazovém webu.

Z Evropy má zatím jistý start na MS pět týmů: pořádající Německo, obhájce titulu Norsko a trio semifinalistů letošního ME Nizozemsko, Francie a Dánsko. O dalších devět míst se bude bojovat v play-off. Šampionátu se zúčastní 24 celků.

České házenkářky se na minulé MS v roce 2015 neprobojovaly, v play-off podlehly Nizozemsku. O dva roky dříve obsadil český tým na šampionátu v Srbsku 15. místo.

zdroj - iDnes - 17.12.2016 (ČTK)Tato zprva pchz od The Czech Handball Server (C.H.S.)
http://www.hazena.pb.cz

URL pro tento pspvek je:
http://www.hazena.pb.cz/article.php?sid=2951